Dış Cephe Mantolama Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Dış Cephe Uygulaması Süresi

Dış cephe mantolama uygulaması ne kadar sürer? İşte bu soru, kullanıcıların, uygulama kararı almadan önce yanıtını aradığı konuların başında gelmektedir. Eski binaların dış cephesini yenilemek için ve ısı yalıtımını arttırmak için tercih edilen dış cephe mantolama uygulamaları, binaların büyüklüğüne ve dış cephenin yıpranmışlık durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Dış Cephe Yalıtımının Isınmaya Katkısı, blog makalemizi okumak için tıklayın.

Dış cephe mantolama uygulaması, binaya uygulanmadan önce, binanın dış yüzeyindeki tamirat gerektiren alanlar üzerine detaylı bir çalışma gerçekleştirilir. Bunun sebebi, olası bir dökülmenin önüne geçmek olacaktır. Bu sebeple straforların yapıştırılacağı zeminlerin tamamen pürüzsüz ve sorunsuz bir hale getirilmesi gerekmektedir. Bu uygulamaların ve işçiliğin artması doğal olarak mantolama uygulamasının tamamlanma süresini de arttırmaktadır.

Bu tamirat işlemleri ile birlikte, straforların uygulanması, yapıştırma harçları ile straforun yapıştırılması, daha sonra strafor üzerine file ve sıva uygulamalarının tamamlanması ve bu sıvanın kuruması da belirli bir süre dahilindedir. Sıva kurudukran sonra da boya işlemleri ve tasarımsal açıdan son dokunuşların tamamlanması ile birlikte, dış cephe mantolama uygulaması tamamlanmaktadır. Ancak tüm bu işlemlerin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için, hava koşullarının da sorunsuz olması gerekmektedir. Yağmurlu, aşırı rüzgarlı koşullarda, hem işçilerin sağlığı hem de uygulamanın sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilemeyeceği için süreç te aksamalar da olabilmektedir.

İşte bu yukarıda sıraladığımız etmenler, dış cephe mantolama uygulamasının süresini belirleyen önemli etmenler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ancak örnek verecek olursak, 5 katlı bir binanın ön ve arka cephesinin dış cephe mantolama uygulaması ortalama olarak 15 ile 20 gün arasında tamamlanması gerekmektedir. Verdiğimiz örnek, yeterli işçi sayısında ve malzemelerin temin edilmesi sonucunda gerçekleştirilecek uygulamalar için geçerlidir.

Dış cephe uygulamalarında tecrübeli ekip oldukça önemlidir. Bu ekibin tecrübesi hem garantili iş sunma, hem uygulanan işin uzun süreli kullanımı, hem de hızlı bir şekilde uygulamanın gerçekleştirilmesini sağlayacaktır. Dış cephe mantolama hizmetimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir