kiremit-cati-uygulama
onduline-cati-aktarim
Sandviç Panel Uygulama
PlayPause
kiremit-cati-uygulama
onduline-cati-aktarim
Sandviç Panel Uygulama

Çatı aktarma, çatı onarımı ve bakımı da dahil olmak üzere uzman ekibimiz ile yerinde tespit ve fiyatlandırma ile sorunsuz hizmeti ayağınıza getiriyoruz. Alanında uzman kadromuz ile çatınızdaki akma, çürüyen ve eskiyen alanları yenileme, bir çatıyı komple yeniden inşa etmeye kadar tüm hizmetleri sorunsuz ve profesyonelce teslim ediyoruz.

Nasıl Çalışıyoruz?

  • Sayfanın sonundaki iletişim formunu doldurarak mesajınızı ve talebinizi bize ilettikten sonra size geri dönüş gerçekleştiriyoruz.
  • Geri dönüşümüzde çatınızdaki gerçekleştirmek istediğiniz tadilat talebini sizden alarak, sizin ve ekibimizin de uygun olduğu bir tarih belirleyerek onarımı yerinde kontrol etmek için ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizden kesinlikle ücret talep etmiyoruz.
  • Gerekli ölçüm, hesaplama ve maliyet planı çıkartıldıktan sonra tarafınıza fiyat teklifimizi ve iş bitiş tarihini sunuyoruz. Sunulan fiyatın %50’si işe başlamadan, geri kalan %50’si de iş bittikten sonra talep ediyoruz. Fiyat ve tarih konusunda anlaştıktan sonra uzman ekibimiz onarım ve tamirat işlemleri için iş başı yapıyor. Olumsuz hava koşulları yaşanmaması koşulu ile taahhüt ettiğimiz tarihte çalışmayı bitiriyoruz.

Çatı Aktarımı Nedir?

Çatı aktarımı, çatıda bulunan mevcut kiremitlerin kaldırılıp, kiremit altı örtülerinin kaldırılması, çatının iskeletini oluşturan ahşapların yenisi ile değiştirilmesi, baca kenarlarının sıvanması, gizli derelerin temizlenmesi ve çatı oluklarının tamamen temizlenmesi ve tüm kiremitlerin yerine yerleştirilmesi ile sonlanmaktadır. Çatı aktarımı genellikle eski binalarda çatılarını yenilemek ve bakımını yaptırmak isteyen konut sahiplerinin talepleri arasında yer almaktadır.

Çatı aktarımı yapan firmalar genellikle çatı aktarım hizmetini iki üç gün içerisinde bitirebilmektedir. Ancak çatının boyutuna ve çatıdaki işin yoğunluğuna bağlı olarak bu süreç uzayabilmektedir. Ancak alanında uzman ustalar, işe başlamadan önce gerekli tespitleri yaparak doğru bir bitiş tarihi verebilmektedir. Bu sebeple ne çatı ustaları ne de konut sahipleri mağdur olmamaktadır.

Çatı Aktarımında Kullanılan Malzemeler

Çatı aktarımında kullanılan malzemeler genellikle birçok üründen oluşmaktadır. Çatının ana iskeletini oluşturan keresteler, kiremit altı örtüsü ile kerestelerin üzeri kaplanır. Devamında ise bu örtünün üzerine kiremitler yerleştirilmektedir. Ancak bu üç ana malzemenin dışında, çatı kereste çivileri, kiremit mahyaları, baca kenarlarına folyolu membran uygulanmaktadır. Çatlak bacalar sıvanmakta ve onarılmaktadır. Bacaların üzerine baca şapkaları kullanılarak bacaya toz ve su girmesi önlenmektedir.

Çatı Çeşitleri

Geleneksel kiremit çatılara ek olarak gelişen teknoloji ile birlikte çatılarda da bir çok yenilik gerçekleşmektedir. Kiremit çatılar yerine yeni üretim çatı sistemleri kullanılarak farklı konutlarda ve yaşam alanlarında yeni fikirler uygulanabilmektedir.

Onduline Çatı

Onduilne çatı işçilikteki kolaylık ve hızlı uygulanabilir olması ile hızlı uygulama istenilen yerlerde ustanın işini kolaylaştırması ile bilinir. Hafif ve dayanıklı yapısı ile binaya ek yük vermeyerek kiremit çatı performansını sunmaktadır.

Onduline çatılar kiremit çatılara göre maliyeti düşük sistemlerdir. Malzeme ve işçiliği sebebi ile kiremit çatılara göre daha uygun olması ile avantajlı bir konumdadır. Onduline çatıların 15 ile 20 yıl kullanım ömrü sunulmaktadır. Kullanım ömrünü dolduran onduline malzeme yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Sandviç Panel Çatı

Sandviç panel çatılar oldukça sağlam yapıdadırlar. Malzeme kalitesi ve teknolojisi ile birlikte uzun yıllar boyunca kullanım ömrü sunmaktadır. Ancak onduline ve kiremit çatı sistemlerine göre maliyetli bir çatı sistemidir. Sandviç panel çatı sistemleri de hızlı uygulanabilir yapısı ile avantajlıdır. Su yalıtımına ek olarak ısı yalıtımında da performansı oldukça üstündür. Sandviç panel çatıların en güçlü özellikleri iyi bir işçilik ile 50 yılın üzerinde kullanım ömrü sunmaktadır.

Membran ve Şıngıl Uygulamalı Çatılar

Membran ve Şıngıl uygulamalı çatı sistemleri görünüm olarak şık bir yapıdadır. Genellikle diğer çatı sistemlerine göre uzun bir ömrü olmayan ancak oldukça hızlı uygulanabilen çatı sistemleri arasında yer almaktadır. Örtülü çatı sistemleri arasına giren membran ve şıngıl malzemeleri hafif ve hızlı uygulanabilen bir çatı isteyen konut sahipleri için ideal olacaktır.