Sıva Filesi Nedir?

Sıva Filesi

Sıva filesi nedir ve özellikleri nelerdir? Sıva filesi hakkında tüm detayları şimdi keşfedin.

Dış cephe mantolama uygulaması aşamalarında, sıva harcının strafora tutunmasını sağlayan, fiber cam elyaftan üretilen, 4×4 kare aralığında, 50 metrelik top halinde satılan dış cephe mantolama malzemesine sıva filesi denir.

Strafor filesi ya da strafor sıva filesi olarak ta isimlendirilen bu malzeme, farklı renklerde üretilmektedir. Genellikle mavi ve turuncu rengi sıklıkla kullanılmaktadır. Renginden ziyade ağırlıkları ile de sıva filelerinin kullanım alanları değişiklik göstermektedir.

75 gr, 110 gr, 140 gr ve 160 gr ağırlıklara sahip olan sıva fileleri bulunmaktadır. 74 gr sıva filesi ve 110 gr sıva filesi genellikle iç cephelerde kullanılmaktadır. 140 gr sıva filesi ve 160 gr sıva filesi ise sıklıkla dış cephe mantolama uygulamalarında tercih edilmektedir.

Sıva Filesi Fiyatları

Sıva filesi fiyatı vermek yazılı olarak hemen hemen imkansıza yakındır. Çünkü kimi strafor fileleri ithal kimi strafor fileleri yerli üretimdir. Ancak filenin üretim malzemesi yani ham maddesi dolar kuruna bağlı olduğu ve doların da sürekli sabit kalmaması ile birlikte üretim maliyetleri artış göstermektedir. Durum böyle olunca sıva filesi fiyatlarını anlık müşteri talepleri doğrultusunda, iletmek doğru olacaktır. Sıva filesi fiyatı almak ve sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir